“Zeydan Karalar tüm Adana’dan özür dilemeli!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, işçileri “Hainlikle” suçlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı tüm Adana’dan özür dilemeye, emekçilerin ekmeğiyle oynamaktan vazgeçmeye çağırdı.

“Zeydan Karalar tüm Adana’dan özür dilemeli!”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’ın bir törende yaptığı, “Beş bin tane insan çalışmıyordu. Çalışmayan adamla, hain adamla benim işim olmaz” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

 KARALAR EMEKÇİLERİ HEDEF ALDI

Avcı şunları söyledi : “İki yıl uyuduktan sonra iki kreş açılışıyla gözboyama işine soyunan, bunu da ‘Dünyanın en büyük hizmeti’ gibi pazarlayan, halkın hizmet beklentilerine asla cevap veremeyen Zeydan Karalar, yine emekçileri hedef almış. Basına servis edilmeyen videoda Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan binlerce vatandaşımızı ‘Çalışmamakla, hainlikle’ suçlayan Karalar haddini aşmakta ısrar etmektedir. Seçimden hemen sonra ilk işi binlerce çalışanı işten atmak olan Karalar’ın emekçilerle derdi nedir? Çöp toplayan, kanalizasyonda, parkta, bahçede çalışan işçi nasıl hain olabilir? Eğer Karalar iddiasında haklı ise mahkemeler neden işe iade kararı vermiştir? Mahkeme kararları neden uygulanmamaktadır?”

HAİNLİK BÜYÜK BİR SUÇTUR!

 “Hainlik büyük bir suçtur. Hainlik; vatana, millete, devlete karşı işlenen suçları kapsar.” diyen MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Karalar’ın hangi hain yapılarla ittifak yaparak seçildiği, kimlere yetki ve makam dağıttığı bilinmektedir. Kendisine oy vermediğini veya seçimde başkasına çalıştığını düşündüğü insanları hain ilan etmek ayıptır, günahtır; demokrasi kültürümüzde de böyle kirli bir anlayışa yer yoktur. Zeydan Karalar, kendisinin seçim öncesi verdiği söze sadık kalmalı, CHP Genel Başkanı’nın işçilerin işten atılmayacaklarına dair namus, şeref sözüne de sahip çıkmalıdır. Sayın Karalar’ı beş bin emekçiden, on birlerce aileden, dahası tüm Adana’dan özür dilemeye, emekçilerin ekmeğiyle oynamaktan vazgeçmeye davet ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın