Şehit yakınına küfür etmişti! İP’li Lütfü Türkkan’a tepkiler çığ gibi büyüdü

İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Meral Akşener’in Bingöl ziyaretinde şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişinin “HDP ile ne yapıyorsunuz?” demesi üzerine küfretmesi herkesi şoke etti.

Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Meral Akşener’in Bingöl ziyaretinde şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişinin “HDP ile ne yapıyorsunuz?” demesi üzerine küfretmesi herkesi şoke etti. Türkkan’ın bu davranışına tepkiler çığ gibi büyüdü.

İP Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl’de esnafı ziyaret sırasında, şehit yakını olduğunu iddia eden bir kişi, İP’in HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye küfretti. İYİ Partili Türkkan’ın küfretmesine tepkiler çığ gibi büyüdü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de bir vatandaşa iğrenç bir küfür etmiş. Bu ar damarı çatlamış, seciyesi tuzla buz olmuş ahlaksızlıkların hesabını bu millete vereceksiniz. Yazıklar olsun size!” diyerek tepkisini gösterdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise; “Bu kadar kelime israfı yapacağınıza, keşke özür dileyebilseydiniz Sayın Başkan Milletvekilisiniz. Farklı partilerde olsak da Gazi Meclis’te sizinle aynı çatı altında olmanın ağır mahcubiyetini hepimize yaşattınız!!!” ifadelerine yer verdi.

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, “Affınıza sığınarak yayınlıyorum. Lütfü Türkkan, bir şehit abisine küfrediyor. Bu nasıl bir haldir? Milletimize karşı giriştikleri, bu Lüt Gölü’nden aşağı seviyedeki hallerinin bedelini hukuken ve siyaseten ödeyecekler” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Türkkan’a tepki gösterdi.

Varank, “Devletin arazisini işgal edip kaçak bina yaptıran, yakalanınca da gazeteci dövdüren haysiyetsizlere sahip çıkmayın dedik, baş köşeye oturttunuz. O ahlaksız bugün bir şehit kardeşine ağza alınmayacak küfürler ediyorsa bu sizden aldığı cesaret sayesindedir!” diyerek İP Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef gösterdi.

AK Partili Muhammet Emin Akbaşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Müfteri bir provokatör olduğunuz net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Bingöl’de Milletimizin gözü önünde cereyan eden olaya dair aşağıdaki açıklamanız bunun en açık ispatıdır.

Kendi yaptığınız rezillikleri muhatabınıza atma taktiğinizi

Milletimiz sandıkta suratınıza çarpacak.”

“BU SÖZÜ SANA YEDİRMEK TÜRK MİLLETİNİN BOYNUNUN BORCUDUR!”

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Lütfü Türkkan!!! Bu kalleşliğini unutmayacağız! Bu sözü sana yedirmek Türk milletinin boynunun borcudur!.. Şehitlerimizin ahı yerde kalmaz. Bu sözünün bedeli de yanına kalmaz! İhanetinde boğulacaksın. Yazıklar olsun!!!” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, ”Bingöl’de, şehidimizin kardeşine küfretme alçaklığını gösteren hain Lütfü Türkkan ve İPçiler bilsin ki; bu saatten sonra gittiğiniz hiçbir yerde huzur bulamayacaksınız. Bozkurtların gözü üzerinizde, nefesi ensenizde olacaktır!” dedi.

”BU REZİLLİK ASLA UNUTULMAYACAK”

AK Parti İzmir milletvekili Alpay Özalan, ”İyi Parti vekili Lütfü Türkkan, “Şehit ailesiyim. Meral Akşener HDP’yi savunuyor, Selahattin Demirtaş’la kahvaltı peşinde.” diyen vatandaşa iğrenç küfürler etti. Görüntüyü paylaşmıyorum. Bu rezillik asla unutulmayacak! Yazıklar olsun size!” dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de bir vatandaşa iğrenç bir küfür etmiş. Bu ar damarı çatlamış, seciyesi tuzla buz olmuş ahlaksızlıkların hesabını bu millete vereceksiniz. Yazıklar olsun size!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ”Lütfü Türkkan’ın şehit yakını vatandaşa küfür etmesi; milletvekili rozetini, insani değerleri ve her şeyden önce şehidimizin aziz hatırasını ayaklar altına almaktır. Şehidimizin kız kardeşine yönelik bu küfür, İP’li yöneticilerin sorumluluğudur ve derhal gereği yapılmalıdır.” diyerek tepkisini gösterdi.

”MİLLETE KÜFREDECEK KADAR ÇUKURA BATTILAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, ”Meral Akşener’i Bingöl’de protesto eden ve şehit yakını olduğunu söyleyen vatandaşın boynuna sarılan İp’li Lütfü Türkkan kulağına eğilerek küfrediyor. “İyi!” diye yola çıktılar, millete küfredecek kadar çukura battılar.” dedi.

Ağrı Büyükşehir Belediye Başkanı Savcı Sayan, ”Bunlar daha iktidar olmadan bacımıza başladılar.. 20 Yıl iktidarda kalsalar sülalemiz gider.. Boşuna dememişler; Asil azmaz, bal kokmaz, kokarsa yağ kokar, çünkü aslı ayrandır… Kedinin marifeti fareyi görünceye kadardır..” dedi.

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, ”Ey @LutfuTurkkan sen milletin vekili olamazsın. Eğer zerre kadar onurun varsa istifa edip kendi çukuruna dönersin.” diyerek Türkkan’a tepki gösterdi.

Melih Gökçek, ”Olmadı Lütfü Türkkan. Önce soyadını değiştir. Kadına sövemezsib bir. Hele hele şehit ailesine asla sövemezsin iki. Derhal milletvekilliğinden istifa et üç. Sayın Akşener bu adamı partiden atmazsan siyasi faturası çok ağır olur dört.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, ‘’Önce CHP milletvekili Cihangir İslam şehit kardeşi Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a Meclis’te saygısız ve fütursuz iftiralarda bulunmuş, bugün ise İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, şehit ağabeyi Sayın Tahir Gümren’e Bİngöl’de ağza alınmayacak şekilde küfretmiştir. Türkiye düşmanlarıyla yoldaşlık edenlerin tutulmuş akılları, kaybettikleri vicdanları, kararmış kalpleriyle geldikleri acınası hal bugün yaşanan utanç verici olayda bir kez daha görülmüştür. Aziz şehitlerimizin emaneti kıymetli ailelerine yapılan saygısızlık asla kabul edilemez. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi, sivil terör mağdurlarımızı derinden yaralayan olayı kınıyorum.Vatanımız için hayatını feda eden şehitlerimizin,terörle mücadelede kaybettiğimiz canlarımızın aziz hatırasına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri Milletimiz asla unutmaz.’’ ifadelerini kullandı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ”Ar damarındaki çatlağı nasıl ki tıp tedavi edemezse,şehit ailesine küfretme arsızlığını da kimse tamir edemez. Unutulmamalı ki,insanın aklı kadar edebi,edebi kadar da ederi vardır. Edep yoksunu Lütfü Türkkan istifa etmeli,siyasetten de men edilmelidir.” dedi.

 

Bir cevap yazın