reklam
Bugun...
Tarihe geçecek satın alma
Tarih: 05-05-2017 19:25:00 + -


Chemchina İsviçreli tarım ilacı ve tohumculuk şirketi Syngenta'yı 43 milyar dolara almak için hissedarların desteğini aldı. Gerçekleşirse Çinli bir şirketin yaptığı en büyük satın alma olacak.

Tarihe geçecek satın alma
reklam

Çinli kimsayal madde üreticisi ChemChina İsviçreli tarım ilacı ve tohumculuk şirketi Syngenta'yı 43 milyar dolara satın almak için Syngenta hissedarlarından onay aldı.

Çin devletinin en yeni tarım kimyasalları ve patent korumalı tohumları iç piyasada kullanıma açmak için başlattığı satın alma girişimi şirketler tarafından Şubat 2016'da açıklanmıştı

Uluslararası tarım ilacı, tohum ve gübre üreticileri arasında son dönemde meydana gelen satın alma ve birleşmelerin son halkasını oluşturan bu işlem aynı zamanda Çinli bir şirketin yaptığı en büyük satın alma olacak.

Şirketlerin ortak açıklamasına göre Syngenta hissedarlarının yüzde 80.7'si satın almayı destekledi. ChemChina'nın yaptığı satın alma teklifi 465 dolar ile hisselerin dünkü kapanış fiyatı düzeyinde bulunuyor.

Syngenta'nın ürünleri 90'dan fazla ülkede satılıyor ve Acuron, Axial, Beacon ve Callisto en bilinen ürünlerini oluşturuyor. Şirket aynı zamanda tahıl, mısır, pirinç, soya fasülyesi ve sebze tohumu üretiyor.

Tarım kimyasalları ve tohumculuk sektöründeki dev şirketlerden Dow Chemical ve DuPont ile Bayer ve Monsanto'nun birleşme çalışmaları da devam ediyor.

Tarihe geçecek satın alma

 
Kaynak: yeni akit

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU türkiyehabergrubu.com

Bu haber 578 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ