reklam
Bugun...
Talih Kuşu İzmir’de Konak'a Konuyor
Tarih: 02-11-2016 12:56:00 + -


Maliye Bakanı Naci Ağbal, son 3 yılda 19 kez büyük ikramiyede talih kuşunun konduğu Ankara'nın Yenimahalle ilçesinden daha şanslı ilçeler olduğunu açıkladı. Bu şanslı ilçelerden biri de Konak... İzmir'in en büyük ilçesine, 1 Ocak 2013 ile 17 Eylül 2016 tarihleri arasındaki dönemde tam 22 kez büyük ikramiye isabet etti.

Talih Kuşu İzmir’de Konak'a Konuyor
reklam

Bakan Ağbal açıkladı

Yenimahalle'nin, Milli Piyango'nun büyük ikramiyelerinde şanslı ilçe olması tartışmalarına Bakan Ağbal son noktayı koydu. HDP'li Müslüm Doğan'ın yazılı soru önergesini yanıtlayan Ağbal, Türkiye genelinde Yenimahalle'den daha şanslı olan ilçeleri tek tek saydı. Bakan Ağbal, aynı dönemde Çankaya'ya 32, Kadıköy'e 30, Konak'a 22, Şişli'ye 21, Fatih'e 19 büyük ikramiye isabet ettiğini kaydetti.

Çıkmaz demeyin!

Ağbal, "Büyük ikramiyenin her bilete isabet etme olasılığı olmakla birlikte yerleşim birimlerinde oynanan kolon adetleri büyük ikramiyenin isabet etme olasılığını etkilemektedir. Dolayısıyla Ankara Yenimahalle'ye diğer yerleşim birimlerinden daha fazla sayıda büyük ikramiye çıktığı yönünde zaman zaman yazılı ve görsel basında yer alan haberlerin dayanağı bulunmamaktadır. Şans oyunlarında kazanılan ikramiyeler Milli Piyango İdaresi'nce kimlik tespiti yapılmak suretiyle talihlilere ödenmekte... 20 bin lira ve üzerindeki ikramiye ödemelerinde talihlilere ait kimlik bilgileri MASAK'a düzenli olarak bildirilmektedir" diye konuştu.

Sedat Hacıoğlu

"Kazı kazan ve Milli Piyango son dönemde kazandırıyor. Geçenlerde bir kadın müşteriye 100 milyar Kazı Kazan çıktı.
'Bugüne kadar inanmıyordum ama şimdi inanıyorum. Almaya devam edeceğim' dedi. Bu bizi memnun etti. Talebin daha çok artması için ikramiyenin biraz daha yükselmesi gerekiyor."

Necla Şahin:

Çok satış olduğu için Konak'ta şans daha yüksek oluyor. Vatandaş da tabii en çok ikramiyenin çıktığı semtlerde şansını deniyor. Normal günlerde Kazı Kazan satıyoruz ama yılbaşı gibi özel günlerde Milli Piyango bileti çok satıyoruz."

Ferişte Özkırca:

"Halkın şans oyunlarına talebi çok iyi. İkramiye piyangoya çıkıyor ama 1 lira olduğu için Kazı Kazan'a ilgi daha fazla."

Yasemin Zeytinli

"Ben 25 yıldır Milli Piyango bileti satıyorum. Büyük ikramiye 'İzmir'e ya da Konak'a çıktı' denilince insanların talebi de fazla oluyor."

Yılmaz Çetinkaya

"Şans oyunları satışından çok memnunuz. Daha çok Kazı Kazan'da insanlara kazandırıyoruz. Satış fazla olunca, ikramiye çıkma olasılığı da artıyor."

Vedat Yiğit:

"Piyangonun Konak'ta daha çok satışı olduğu için buraya çıkması normal. Kazı Kazanlar'da da öyle. İzmir halkının ilgisi bizi memnun ediyor."

 

kaynak:http://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2016/11/02/talih-kusu-izmirde-konaka-konuyor
Bu haber 733 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ