reklam
Bugun...
Sergide sadece gözlere hitapetmediler…
Tarih: 14-05-2016 20:29:00 + -


Ege Bilim-Sanat Platformu tarafından Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde açılan “Kadın Portreleri” ve Nostaljik Dostluklar Sergisinin yanısıra Osmanlı Şerbetleri ve Osmanlı Kurabiyeleri de ikram edildi.

Sergide sadece gözlere hitapetmediler…
reklam

Platform Başkanı Kezban Arıkan açılışta yaptığı konuşmada,platformun kurucularından da bahsederek bir vefa örneği gösterdi.Arıkan, “Platformumuzun Kurucu ve Onursal Başkanı Dr.ErenAkçiçek, Rahmetli Türk Motifleri Hocası Gürbüz Ersoy,Prof Dr. Fikret Cüreklibatur,Prof.Dr.AylaÖber’i saygıyla anarken,katılımlarıyla bizi onurlandıran BilterAnı,Eski Belediye Başkanımız Cengiz Bulut,Fen Fakültesi Dekanı Nadide Kazancı,İzzettinKefi ve tüm sanatçı dostlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

EBSP Sanatçılarından BilterAnı,kadın temalı 54 eseriyle sergiyi süslerken,diğer sanatçılar da ikişer eserle katıldı. Başkan Arıkan sanatseverlere demirhindiba şerbeti ikram ederken, diğer sanatçılar Osmanlı kurabiyeleriyle lezzet kattı. Seferihisar Belediyesi’nin “Tohum Takası” etkinliğinden gelen lavanta,kantron,defne,adaçayı ve çeşitli çiçek tohumları ortamın hoş kokularla sarılmasını sağladı 
Kaynak: EGE BASIN

Bu haber 1132 defa okunmuştur.

Etiketler : sihabercom

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN HABERLERİ