reklam
Bugun...
SAĞLIK TARAMA TIRI ALİAĞA’DA
Tarih: 04-10-2016 12:04:00 + -


İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün, yıl içerisinde belirli aralıklarla gerçekleştirdiği ücretsiz sağlık tarama hizmeti Aliağa’da devam ediyor.

SAĞLIK TARAMA TIRI ALİAĞA’DA
reklam

Demokrasi Meydanına konuşlanan sağlık eğitim tırında vatandaşlar kapsamlı sağlık taramasından geçiriliyor. Vatandaşlar; kanser taramasından obeziteye kadar birçok konuda sağlık testinden geçirildikten sonra aile hekimlerine yönlendiriliyor. Sağlık eğitim tırı 17 Ekim Pazartesi gününe kadar Aliağalılara hizmet verecek. Sağlık Eğitim Aracı, sağlık personeliyle birlikte 7 Ekim Cuma günü de Yeni Şakran Mahallesi’nde olacak.

 

Sağlık taramalarında; kanser, şeker, kalp, tansiyon, obezite gibi bulaşıcı olamayan hastalıkların tanısı için birtakım testler uygulanıyor. Ayrıca, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar için eğitim aracının yanında organ bağışı standı da kuruldu. 

 

“ERKEN TANI HAYAT KURTARIYOR”

Vatandaşları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek ve bunu bir yaşam tarzı haline dönüştürülmesini istediklerini belirten Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, “Bazı hastalıklarda erken tanı hastanın hayatını kurtarabiliyor. Örneğin şeker hastalığı bunlardan birisidir. Obezite de erken tanı konması gereken bir hastalıktır. Çünkü obezite; şeker, tansiyon ve kalp hastalığını da beraberinde getiriyor. Sürekli baş ağrısı yaşayan vatandaşlarımızda mutlaka kontrolden geçmeliler. Yüksek tansiyon durumlarını vatandaş sıradan bir baş ağrısı olarak tanımlayabiliyor. Bu taramalar sırasında kişide normal değerlerden yüksek değerler ile karşılaştığımızda kişiyi uzman hekimlere yönlendiriyoruz.” Diyerek tüm Aliağalıları sağlık taramasına davet etti.
Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 704 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ