reklam
Bugun...
ORTADA SALDIRI YOK
Tarih: 25-10-2016 13:47:00 + -


TFF 1. Lig'de önceki akşam oynanan ve uzatma dakikalarında gol yiyen konuk ekibin sahadan çekilmesi üzerine tamamlanamayan Göztepe-Eskişehirspor karşılaşmasının yankıları sürüyor. Maçtan sonra açıklama yapmayan ve olaylara yorum getirmeyen Göztepe cephesi, dün suskunluğunu bozdu.

ORTADA SALDIRI YOK
reklam

"Güvenlik yoktu" 

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, olayların ve rakibin sahadan çekilmesinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değerlendirileceğini belirtirken, Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan'ın "Güvenlik gerekçesiyle sahadan çekildik" sözlerine tepki gösterdi. "Birşeyisavunurken ortaya delil koymalısınız" diyen Sepil, "Olayları yayıncı kuruluş ve emniyet kayıt altına aldı. Bizim de savunmamız görüntüler üzerinden olacak.
Herkes aklıselim sahibi olmalı" dedi,

İşin içinden çıkamayız

Eskişehirspor'un sahadan çekilmesini eleştiren Başkan Sepil, "Bu tür hakem hataları nedeniyle takımlar sahadan çekilirlerse, biz bu işin içinden çıkamayız.
Eskişehir'in konuyu bu noktaya getirmesi çok üzücü. Sadece Göztepe değil, İzmir kulüplerinin tamamı hakem hatalarından muzdarip. Ancak bir takım sahadan çekildiyse Türk futboluna yazık. Avrupa'nın hangi ülkesinde maçtan çekilme gibi bir olay oldu.
Kulüpleri, camiaları karşı karşıya getirmemiz çok yanlış olur. Herkes hakem kararları ile ilgili çok farklı şeyler söylüyor. Bu hatalar ne ilk, ne de son olacak" diye konuştu.

Polisler de şikayetçi

Yarıda kalan Göztepe- Eskişehirspor maçı yargıya da taşındı. Maç sonunda Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, teknik adamlar ve bazı oyuncular, İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, koridorda kendilerini copladığını iddia ettikleri polis memurlarından şikayetçi olurken, dün de 5 polis memuru Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan'dan şikayetçi oldu. Polis memurları Özalan'ın, soyunma odası koridorlarında kendilerine "Hepiniz Fetöcüsünüz... Teröristsiniz... Bizi korumayın" diye bağırdığını iddia etti.

Her şey kaydedildi

Eskişehirsporlu oyuncu, yönetici ve teknik adamların, güvenlik güçleri hakkında yaptığı suç duyurusuna karşın, beş polis memurunun teknik direktör Alpay Özalan'dan şikayetçi olması, savcılığın da devreye girmesini sağladı. İki tarafın birbirine yönelttiği suçlamaların doğru olup olmadığı, sahada ve soyunma odasında kaydedilen görüntüler incelenince belli olacak.

Misafirimizi iyi ağırladık

Maç öncesi Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ve tüm yöneticilerle birlikte olduklarını, taraftarların aynı gişeden bilet aldığını, Eskişehirspor ile Göztepe arasında geçmişten bu yana süren dostluk rüzgarlarının maç boyunca sürdüğünü ve sahada Eskişehirsporlu futbolculara en ufak bir tacizin olmadığını vugrulayan Sepil, "güvenlik yoktu" iddialarının gerçeği yansıtmadığını, görüntülerle de ortada olduğunu söyledi.

Eskişehir'de hakeme isyan

Eskişehir'de yayınlanan yerel gazeteler, Göztepe- Eskişehirspor maçında yaşananlardan hakem Serkan Tokat'ı sorumlu tuttu. Yerel basın, hakem Tokat'ın son dakikada yaptığı büyük hatanın, olayları bu boyuta getirdiğini vurguladı ve bazı hakem yorumcularının olaylara neden olan pozisyonla ilgili yorumlarını aldı. Eskişehir'deki yerel gazeteler, federasyonunun da kararını buna göre vermesini istedi.

Karar perşembe günü çıkacak

Göztepe ile Eskişehirspor arasında yarıda kalan maçla ilgili hakem ve gözlemci raporları Türkiye Futbol Fedeasyonu'na ulaştı. Eskişehirspor'un sahadan çekilmesi nedeniyle yarıda kalan maçla ilgili olarak Eskişehirspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Kurul ise savunma aldıktan sonra Futbol Müsabaka Talimatnamesi'nin hükümlerine göre karar verecek.
TFF Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24. maddesinin A fıkrasında; "Başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır." ifadesi yer alıyor. Buna göre Göztepe'nin 3-0 hükmen galip ilan edilmesi, Eskişehirspor'un ise hem 3 puan silme, hem de ağır para cezası alması gerekiyor.

BURAK HAKERLER

kaynak : http://www.yeniasir.com.tr/spor/2016/10/25/ortada-saldiri-yok
Bu haber 783 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ