reklam
Bugun...
Menderes’te Özel Çocuklara Özel Eğitim Merkezi
Tarih: 17-06-2016 15:17:00 + -


Menderes’te özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun katılımıyla açıldı.

Menderes’te Özel Çocuklara Özel Eğitim Merkezi
reklam

Menderes’te özel çocuklar için hizmet verecek Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun katılımıyla açıldı. Başkan Soylu, açılışta özel çocuklarla da bir araya gelerek onlara özel ilgi gösterdi.

 

Modern sistem

 

10 adet bireysel eğitim dersliği, 5 adet grup eğitim dersliği, iş eğitim atölye odası, veli bekleme odası, fizyoterapi odası, uygulama odası, oyun parkı, görüşme odası, idari odalar ve 500 metrekarelik bahçesi ile eğitim hizmeti verecek Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 13 kişilik uzman kadrosu ile özel çocuklara özel eğitim verecek.

 

Devletin büyüklüğü ortaya çıkıyor

 

Açılış töreninde konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “  İlçemizde açılışını gerçekleştirdiğimiz rehabilitasyon merkezinde devletin büyüklüğünü bugün bir kez daha görmüş olduk. Geçmişte engelli vatandaşlarımıza gösterilmeyen hassasiyet artık kat be kat gösteriliyor sevgili kardeşlerim. Biz yerel yönetimlerde yaptıklarımızla, merkezi hükümetimiz de çıkardığı yasalarla artık engelsiz bir toplumun yolunu açtı. Bugün ilçemize kazandırılan Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'de bunun bir yansıması. Devlet özel sektör işbirliğiyle artık sessiz çoğunluğun sesi olunuyor. Biz de bu tür seslere her zaman kulak veriyoruz ve yanlarında olarak desteğimizi hissettiriyoruz. Bu vesile ile açılışını gerçekleştirdiğimiz özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ilçemize hayırlı uğurlu olsun “ dedi. Merkezin kurucusu Şeyhmus Hozan ise, Menderes’te farklı bir eğitim sistemi ile özel çocuklara hizmet vereceklerini, merkezlerinin tüm özel çocukların hizmetinde olduğunu kaydetti.
Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 815 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ