reklam
Bugun...
Menderes’te Çocuklara Çevre Bilinci
Tarih: 24-08-2016 13:45:00 + -


Menderes Belediyesi tarafından çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için “Geri Dönüşümün Önemi” adlı etkinlik düzenlendi.

Menderes’te Çocuklara Çevre Bilinci
reklam

Menderes Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yürütülen çevre bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında “Geri Dönüşümün Önemi” adlı etkinlik Menderes Belediyesi Kütüphanesi’nde düzenlendi. Periyodik zamanlarda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çocuklara belediye yetkilileri tarafından çevre, temizlik, geri dönüşüm konularında bilgi aktarıldı. Uygulamalı gerçekleşen bilgilendirme çalışması kapsamında çocuklara çevreyi konu alan çeşitli hediyeler de verildi.

Bilinçli nesil temiz çevre

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, çevre konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “ Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz tarafından çocuklarımız da çevre bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. “Geri Dönüşümün Önemi” konulu etkinliğimiz ile çocuklarımız çevreye ve doğaya zararı olan ancak geri dönüşüm ile tekrar kazanımı sağlanan atıklar hakkında bilgilendiriliyor. Bilinçli bir nesil ile temiz bir çevreye sahip olabiliriz. Geri dönüşümün önemini her kesime yayarak daha yaşanabilir çevre elde etmek hepimizin elinde. Bu kapsamda özellikle çocuklarımıza yönelik bilgilendirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 1249 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam