reklam
Bugun...
KAF-KAF104 YAŞINDA
Tarih: 02-11-2016 12:19:00 + -


1 Kasım 1912’de Kadızade Zühtü Işıl’ın, Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refil Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin ile yaktığı ateş, 104 yıldır yanıyor

KAF-KAF104 YAŞINDA
reklam

İzmir'de Kuvva-i Milliye Kahramanı Kadızade Zühtü Işıl ve arkadaşlarının, 1 Kasım 1912 günü, hafif yağmurlu havada, sığındıkları bir zeytin ağacının altında Türk gençlerinin formasını giyeceği bir spor kulübü kurma fikriyle yaktığı ateş, 104 yıldır hiç sönmeden günümüze kadar geldi. Zühtü Işıl'ın, ağabeyi Kadızade Raşit, küzeni Süreyya İplikçi, Refil Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin ile birlikte, "Karşıyaka Mumaresei Bedeniye Kulübü" adı altında kurdukları Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) bugün 104. yaşını kutluyor.

Menemen maçına hatıra bileti

Yeşil-kırmızı aşıklarının, her yıl müthiş bir meşale şovuna vesile olan Kaf-Kaf'ın doğumgünü, bu yıl görülmemiş bir organizasyonla kutlanacak. Her yıl 19 Aralık'ta kutlanan Dünya Karşıyakalılar gününe de vurgu yapan taraftarlar, 18 Aralık Pazar günü oynanacak Menemen Belediyespor maçının bilet fiyatını 100 lira yapılarak hemen satışa sunulması için kampanya başlattı. Kampanya yönetimi de harekete geçirdi. Yönetim, Menemen maçı biletlerini hatıra olarak saklanacak şekilde hazırladı. Biletlerin bu hafta kulüp, store ve taraftarlar derneğinden satışına başlanacak.

KSK'nin 104. kuruluş yıldönümü ile 19 Aralık 2016 Dünya Karşıyakalılar Günü'nü taçlandırmak isteyen taraftarlar kampanya başlattı. 18 Aralık'ta oynanacak Menemen maçının biletine 100 TL'den satışa sunup kulübe maddi destek verme kararı alındı. Taraftarların kampanyayla ilgili olarak yayınladığı bildiride şu görüşlere yer verildi: "Zühtü Işıl'ın emanetçileri, Gode Cengiz ruhunun temsilcileri, ay yıldızlı armanın sahipleri, sahada Karşıyakalı olmanın ayrıcalığını unutmadan asla pes etmeyen bu evlatlarımıza hak ettikleri değeri gösterelim. Menemen maçına kadar her gün bir günlük ihtiyaçlarımızın birinden fedakarlıkta bulunarak bu maçın biletini ististasız hepimiz 100 liradan alacağız. Al ki Dünya Karşıyakalılar günü senin için tüm taraftarlardan farklı olsun. Unutma biz Karşıyakalıyız."

 

kaynak : http://www.yeniasir.com.tr/spor/2016/11/01/karsiyakada-104-yil-bulusmasi
Bu haber 838 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ