reklam
Bugun...
İKÇÜLÜ HEMŞİRELER MESLEĞE UĞURLANDI
Tarih: 21-06-2016 16:02:00 + -


İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü bu yıl 109 mezun verdi. Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nden iş hayatına uğurlanan gençlerin mezuniyet törenine ilgi yoğundu.

İKÇÜLÜ HEMŞİRELER MESLEĞE UĞURLANDI
reklam

“Hemşirelik Her Zamankinden Önemli”

Hemşire gençlerin heyecanına ortak olan Rektör Prof. Dr. Galip Akhan ; “Üniversitemizden aldığınız bilgiler ışığında düşünce ufkunuzu geliştirip, özveri ile hareket ederek, idealist, fedakâr, her an yardıma hazır, yüreği insan sevgisiyle dolu birer nefer olarak, sağlık sisteminde örnek bireyler olacağınıza inancım sonsuz. Sağlık sektörünün “hemşire” ihtiyacı, her geçen gün artıyor. Ayrıca hemşerilikte uzmanlaşmak her zaman olduğundan daha önemli hale geldi. Bu nedenle İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi de farklı sahalarda uzmanlaşmış hemşireler yetiştirmek için yoğun bir gayret gösteriyor.” dedi.

Bilimin Işığında Koşun”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bumin Dündar da gençlere seslendi; “Yeni kurulan bir üniversitede öğrenim görmenin zorluklarını yaşadınız belki ama çok iyi bir eğitim aldınız. Üniversitemizi çalışma hayatında hakkıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Kâtip Çelebili olmak; tüm olumsuz şartlara rağmen çalışıp, bilimin ışığında koşabilmek demektir. Hemşirelik mesleği sağlık sisteminin temel taşıdır. Hasta haklarına saygı, dürüstlük, mükemmeliyetçilik rehberiniz olsun.” dedi.

"Mezun öğrenci sayısı ikiye katlanacak"

Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yasemin Tokem ise gençlerin eğitim hayatları boyunca hangi başarılara imza attıklarını sıralayarak, lisansüstü eğitimi ihmal etmemelerini istedi. Mezun öğrenci sayısının önümüzde ki yıl ikiye katlanacağının altını çizen Doç.Dr.Tokem, hedeflerinden bahsetti. Bundan sonraki yaşamlarında gençlere başarılar dileyen Tokem, Üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğinizden şüphem yok, ne yaparsanız yapın, en iyisini, en mükemmelini yapın” dedi.

“Kız Çocukları Okutulsun”

Bölüm birincisi Gülcan Tarhan ise sosyal bir mesaj verdi. “Kendi imkanlarına sahip olamayan kız çocuklarının da okutulmasını ve bu konularda duyarlı olunmasını isteyen Tarhan; Sorumluluğumuzun büyük olduğunuz bilincindeyiz, yeniliklere imza atarak değişimin öncüsü olacağız.” dedi.

Hemşire olmanın gururuyla kep atılan törende, dereceye giren öğrenciler plaketlerini protokol üyelerinin elinden aldı.
Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 754 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ