reklam
Bugun...
Engelleri Anlayalım
Tarih: 05-05-2017 15:16:00 + -


Dokuz Eylül Rotaract Kulübü engelli vatandaşlarımız ile ilgili dönem başından beri devam eden “Engelleri Anlayalım” projesini tamamladı.

Engelleri Anlayalım
reklam

Üç ayakta gerçekleşen projenin birinci ayağında yürüme engelli vatandaşlarımızın gün içerisinde yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacı ile yürüme engelli olmayan bir üyesi Karşıyaka Bostanlı İskele’den Forum Bornova AVM’ye tekerlekli sandalye üzerinde ulaşmaya çalıştı. Projenin ikinci ayağında ise görme engelli vatandaşlarımızın gün içerisinde yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacı ile Bostanlı’dan Karşıyaka İskele’ye kadar görme engelli bir vatandaşımız gibi ulaşmaya çalıştı. Bunları kısa film olarak çektikten sonra sosyal medya hesaplarından yayınlayan Dokuz Eylül Rotaract Kulübü projenin üçüncü ayağında ise İBB Farkındalık Merkezi’ne D.E.Ü. Bilinçli Bireyler Kulübü ile gezi düzenleyerek engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekerek bireysel ve toplumsal yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları, engelleri tanıtarak, yaşayarak ve uygulayarak farkındalık yarattılar.

 

" Engelli olmak sorun değil, engelliye engel olmak sorundur. "

 

M.Onur ŞEKER, "Döneme başladığımızda en büyük hedefimiz ülkemizdeki engelli sorununa değinmek ve engellilerle ilgili bir proje gerçekleştirmekti. Engellilerle ilgili gerçekleştireceğimiz en iyi projenin onları anlamak ve hayata onlar gibi bakabilmek olduğunu düşündük ve “Engelleri Anlayalım” projemizin adımlarını attık. Projemizi gerçekleştirirken onları yaşadığı zorlukları gördük ve elimizden geldiğince empati yapmaya çalıştık ve projemizin sonunda da anladık ki ülkemizde engelli olmak sorun değil, engelliye engel olmak sorundur." diye konuştu.
Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 885 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam