reklam
Bugun...
“Ekonomik Müjdeler Paketi”
Tarih: 05-07-2016 19:33:00 Güncelleme: 05-07-2016 19:43:00 + -


MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın dün açıkladığı “Ekonomik Müjdeler Paketi” ile ilgili bir açıklama yayımladı.

“Ekonomik Müjdeler Paketi”
reklam

Ülkü yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın dün açıkladığı ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’, iş alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler taşıyor. Bu paket, bir anlamda iş dünyasına bir bayram hediyesidir.

 

MÜSİAD olarak, başta taşınabilirlerin teminat olarak gösterilebilmesi, damga vergisine yönelik kolaylaştırıcı düzenlemeler, ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi, turkuaz kart, şirket kurmanın yanında tasfiyesinin de kolaylaştırılması, imalatçı KOBİ'lerin kredi faizlerinin karşılanması ve yerli makina alımı için faizsiz kredi, Eximbank kredilerinde yeni düzenlemeler, düşünülen Yatırım Teşvik Sistemi, Çek Kanunu, varlık barışı gibi iş ve ticaret hayatında atılan önemli adımlardan memnuniyet duyuyoruz. Üretim, yatırım ve ihracata yönelik bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir.

 

Başbakanımızın açıklamaları Bayram öncesi önemli müjdeleri barındırıyor. Şehit yakınlarının kamuda işe alımının kolaylaştırılması, araç alımı ile ilgili kolaylaştırıcı düzenlemeler ve terörden etkilenen KOBİ’lere kredi imkanı sunulacak olması ile terörün yaralarının sarılması yönünde atılacak adımlar da, gerek toplum gerekse iş alemi olarak bizi daha güzel günlerin beklediğinin işaretidir.

 

Açıklanan Paket için teşekkür ediyor, bu vesileyle milletimizin Ramazan Bayram'ını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

 Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 843 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ