reklam
Bugun...
Ege’de “Yükseköğretimde Kalite” sempozyumu 26 Mayıs’ta …
Tarih: 25-05-2016 13:43:00 + -


British Council ve Ege Üniversitesi “Yükseköğretimde Kalite” başlıklı sempozyum düzenlenecek.

Ege’de “Yükseköğretimde Kalite” sempozyumu 26 Mayıs’ta …
reklam

British Council ile Ege Üniversitesi işbirliğinde 26-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında “Yükseköğretimde Kalite’’  başlıklı sempozyum EÜ Su Ürünleri Fakültesi  Binbir Gıda Konferans Salonu’nda  düzenlenecek. Ege Bölgesi’ndeki üniversite rektörleri ve öğretim üyelerini biraraya  getirecek sempozyumda, yükseköğretimde dil eğitimine ilişkin Türkiye’nin ihtiyaçları ve planlanan çalışmalar paylaşılacak.

Sempozyumun ilk gününde “Türkiye’de Yükseköğretim  Kurumlarındaki  İngilizce Eğitiminde Kalite Kültürünün Yerleştirilmesi” başlıklı uluslararası konferans düzenlenecek. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Bölgesi’nde bulunan diğer  üniversitelerin rektörleri, British Council Türkiye Direktörü Margaret Jack ve İngilizce Direktörü Ayşen Güven’in katılım göstereceği programın  ikinci günün de ise “Türkiye’de Yükseköğretim Kurumlarındaki İngilizce Eğitimi’’ temaları konuşulacak.

Sempozyumda İngilizce eğitiminin geliştirilmesi konusundaki ihtiyaçları ve bundan sonra atılması gereken adımlar tartışılacak.
Kaynak: Ege Ajans

Editör: EROL LAÇİN

Bu haber 808 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ