reklam
Bugun...
ÇİÇEKLERİYLE GÜZEL FOÇA
Tarih: 14-05-2016 19:26:00 + -


Foça’da hava sıcaklığının mevsim normallerine dönmesi ve güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte mis kokulu çiçekler, tarihi ilçenin sokaklarını baharın en güzel renkleriylebezedi.

ÇİÇEKLERİYLE GÜZEL FOÇA
reklam

Yaz’ın kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde Foça’da da bir hareketlilik gözlemleniyor. Kafeler, çay bahçeleri ve balık restoranlarındaki doluluk yaz günlerini aratmazken, vatandaşlar ahşap iskelelerin üzerinde denizin keyfini çıkartıyor.

Foça’nın tarihi taş evlerinin bulunduğu arnavut kaldırımlı tarihi sokaklarında ise yazı karşılayan birbirinden güzel çiçeklere rastlamak kaçınılmaz.

İlçenin dört bir yanında görmenin mümkün olduğu büyüleyici begonviller, güzellikleri birbiriyle yarışan sardunyalar ve jakarandalar adeta bir renk cümbüşü içinde Foçalıları selamlıyor.

Foça’nın mistik havasını yerinde görmek isteyen turistlerin önemli uğrak noktalarının başında Kaleiçi ve Slow Food Hareketi tarafından ‘Yeryüzü Pazarı’ olarak kabul edilen köylü pazarı geliyor.

FOÇA’DA MUTLULUKLARI ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Bütün bu renk deryası ile tarihin tozlu sayfalarından koparak günümüze gelmiş Foça sokakları, turistlerin yanında yeni evlenecek çiftlerin de cazibe merkezi konumunda. Mutlu günlerini unutulmayacak fotoğraflarla süslemek isteyen genç çiftlerin ilk tercihi tabi ki otantik Foça sokakları oluyor. Kaleiçi, taş evler ve yel değirmenlerini fon olarak kullanan genç çiftler, mutlu anlarını ölümsüzleştiriyorlar. 
Kaynak: EGE BASIN

Bu haber 1085 defa okunmuştur.

Etiketler : radyolacincom

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN HABERLERİ